Blog > Komentarze do wpisu

WYBORY 2007 - akcent lubski

taki jeden... akcent!

Są! Już są! pojawiły sie! Plakaty wyborcze i ICH twarze, cóż tam programy, obietnice nie do spełnienia, ważna jest TWARZ (nawet nie czyste ręce). Dla niektórych jest to miejsce "twórczości artystycznej", dla innych sposób na odreagowanie, ale są.
Jedna z TYCH twarzy to kandydat gminy Lubsko - obecnie dyrektor Szkoły Podstawowej w Górzynie, radny powiatowy.

A tak wygląda jego oblicze z afisza:na transparencie, rabatka przy ratuszu.


Tu na lubskim deptaku - jeszcze w całości (jednynie by nie urazić niczyich uczuć, usunąłem znaki graficzne ugrupowania politycznego z listy, z którego jest kandydat).


Tu natomiast wizerunek kandydata wykorzystany został jako podkład "twórczości qasi art".


To przykład działalności kogoś kto "dobrze zna" kandydata i nie zgadzał się z oficjalnym przedstawieniem wizerunku kandydata do sejmu RP 2007.


A tu był ktoś, kto bardzo nie lubi kandydata.


Bez względu na jakość kandydatów obecnych wyborów (a może raczej ich braku) mój przyjaciel proponuje jednak by iść do październikowych wyborów, a wyraża to własnym afiszem:No comments!


Ze swej strony chciałbym mieć nadzieję, że wyłonieni z tych wyborów zapamiętają słowa z Pisma Świętego (w końcu to podobno naród chrześcijański?) i zastosują je w swej działalności sejmowej, a słowa te brzmią następująco: "starajcie się o pomyślność kraju, do którego was zesłałem (którym zarządzacie) . Módlcie się za niego do Jahwe, bo od jego pomyślności zależy wasza pomyślność" (cyt. za księga Jeremiasza 29,7 Pismo święte Pallottinum wyd II 1971r.)


sobota, 13 października 2007, bnq58

Polecane wpisy

  • "Walka z potworami III"

    SUPLEMENT Niemalmiesiąc po opublikowaniu - wydawało mi się, że ostatniego tekstu, któryniczym klamra spinał edycję internetowego wydania "Naszego Lubska&qu

  • Plastikowe pieniądze

    jak rozwija się rynek płatności kartami w Lubsku. Inaczej mówiąc – ‘karty płatnicze’ , w świecie od 40 lat, ajak jest u nas w Lubsku? Piotr

  • Biesiada poetycka A.B.Wierzbickiego

    zaproszenie Adam Bolesław Wierzbicki organizuje w sobotę 6 października br. o godz. 19:00 w Lubskim Domu Kultury tzw. "poetycką libację" promującą zbi